Машина за лепење на повеќеслојна топла преса за безбедносна врата

Краток опис:

Карактеристики:

1.Разумен дизајн, операција со тип на копче, лесна за учење и почеток.

2. Контрола на тајминг, времето на притискање може да се постави според процесот на производство, а плочата за притискање автоматски се ослободува кога ќе дојде време, а има и звучник за потсетување, што е погодно и без проблеми.

3. Опремен со прекинувач за копче за итно стопирање, автоматски прекинувач за заштита за запирање на удар на плочата под притисок над границата и прекинувач за итно стопирање опкружен со целата машина, со високи безбедносни перформанси.

4. Плочата за притисок е направена од цврста плоча, а патеката за масло во плочата се обработува со дупчење на длабоки дупки, што има добри перформанси против истекување и отпорност на притисок.


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација на производот

Име на производ Машина за лепење на повеќеслојна топла преса за безбедносна врата
Хидрауличен притисок 280 KN
Максимален сервисен притисок 7,5 MPa
Спецификација на плочата за топло пресување Должина: 2500 мм
Ширина: 1100мм;
Дебелина: 42±0.6mm×5 блок;38±0.6mm×2 блок
Прифатен притисок 7 MPa
Цилиндар со двојно дејство ø160 мм
Мозочен удар на цилиндарот за масло 450 мм
Број Цилиндар за масло 2 Само
Број на плочи за топло пресување 7 Блокирај
Дебелина на празно компресивна врата 70 мм погоре
Растојанието на ринглата 120 мм
Влошки дебели парче од Вкупно 36 парчиња
Моќност на моторот 4 Kw
Напојување 380V/50Hz/60Hz
Време на испорака 25 дена
производ-опис1
производ-опис2
производ-опис3
производ-опис4
производ-опис8
производ-опис9

Најчесто поставувани прашања

П: Како можам да ја изберам најсоодветната машина?
О: За да ви го препорачаме најсоодветниот модел на машина, само кажете ни информации подолу 1. Кој е вашиот материјал 2. Големината на материјалот 3. Дебелината на материјалот

П: Како можам брзо да ги добијам информациите и понудата за овој производ?
О: Ве молиме оставете ја вашата е-пошта, WhatsApp или wechat, и ние ќе договориме менаџерот за продажба да ве контактира што е можно поскоро.

П: Каков материјал може да сече со ласерски влакна?
О: Сите видови метал, како што се нерѓосувачки челик, јаглероден челик, благ челик, галванизиран челик, алуминиум, бакар, итн.

П: Ова е прв пат да користам ваков вид машина, дали е лесен за ракување?
О: Машината е главно контролирана од софтвер. Едноставна, не комплицирана. Пред испораката, ќе направиме едноставен прирачник за работа и видеа. Општо земено, оператор кој не е запознаен со фибер ласерската машина сè уште може добро да управува со неа.Според барања на клиентите, можеме да испратиме техничари во фабриката на клиентите за обука за машини, или клиентот да дојде во нашата фабрика за обука за машини.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи