Боја обложена Ppgi галванизиран челик калеми лист Prepainted Gi серпентина челик

Краток опис:

Краток вовед:

Карактеристики: свиткување, заварување, расклопување, сечење, удирање


 • MOQ:1 тони
 • Капацитет на снабдување:60 калеми / месец
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис на производот

  Поцинкуваниот лим се однесува на челичен лим обложен со слој од цинк на површината.Поцинкуваната челична плоча е за да се спречи кородирање на површината на челичната плоча и да се продолжи нејзината употреба.Работен век, обложен на површината на челичната плоча

  Има слој од метален цинк, а овој челичен лим обложен со цинк се нарекува галванизиран лим.Заедничката ширина на пазарот на калем со галванизиран лим е: 1000, 1250, 1500, пазарот е рамен.

  Решетката е: 1000*2000, 1250*2500, 1500*3000 Општата дебелина на пазарот е 0,3-3,0.

  Според методите на производство и преработка, може да се подели во следниве категории:
  1. Топло поцинкуван челичен лим
  2. Лим од легиран поцинкуван челик
  3. Електро-галванизиран челичен лим
  4. Едностран и двостран диференцијален галванизиран челичен лим
  5. Легура, композитен галванизиран челичен лим

  Во прилог на горенаведените пет видови, постојат галванизиран челичен лим во боја, печатење обложен поцинкуван челичен лим, ПВЦ ламиниран галванизиран челичен лим.

  Чекај.Но, најчесто користен е сè уште топло поцинкуван лим.

  Форма на изглед: Состојба на површината: Поцинкуваниот лим има различни површински услови поради различните методи на обработка во процесот на обложување.

  Како што се обичните шпанка, парична казна шпанка, рамна шпанка, без шпангла и површина за фосфатирање.

  Боја-обложена-Ppgi-галванизиран-челик-калеми-лист-пребоен-Gi-Cil-Steel1
  Color-Coated-Ppgi-Galvanized-Steel-Cils-Seet-Prepainted-Gi-Coil-Steel3
  производ-опис1
  Ставка Боја обложена челична калем/лист/плоча/лента
  Стандарден JIS, AiSi, ASTM, GB, DIN, EN
  Материјал DC51D+Z, DC52D+Z, DC53D+Z, S280GD+Z, S350GD+Z, S550GD+Z, DC51D+AZ,
  DC52D+AZ, S250GD+AZ, S300GD+AZ, S350GD+AZ,
  S550GD+AZ, SECC, SECE, BLCE+Z, BLDE+Z, BUSDE+Z или барање на клиентот
  Боја на површината RAL, шема на зрно од дрво, маскирна шема, камена шема, мат шема,
  шаблон со висок сјај, цветен модел итн
  Апликација Широко се користи во нафта, прехранбени производи, хемиска индустрија, градежништво, полиња за котел, електрична енергија, нуклеарна, машини,
  биотехнологија, изработка на хартија, бродоградба
  Сертификација ISO, SGS
  Услови на плаќање T/T, L/C, Western Union
  MOQ 1 тон, можеме да прифатиме нарачка за примероци.
  Пакет Извезете стандардно пакување или како барања на клиентите
  производ-опис2
  производ-опис3
  производ-опис4
  производ-опис5
  производ-опис6

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи