Висока ефикасност, висококвалитетна машина за ласерско сечење влакна

Краток опис:

Карактеристики:

1. Густината на енергијата на ласерскиот зрак е висока, изворот на светлина е стабилен и сигурен и може да се користи и за рамно сечење и за тридимензионално сечење.

2.Брза брзина на сечење, уредни и мазни рабови, широк опсег на примена

3. Ласерско сечење со голема брзина, ефикасно подобрување на ефикасноста на обработката


Детали за производот

Ознаки на производи

Спецификација на производот

Име на производ Висока ефикасност, висококвалитетна машина за ласерско сечење влакна
Работна површина 3000*1500мм
Максимална должина на цевката (Опции) 3000 mm (или) 6000 mm
Граници на цевки (приспособено) Тркалезна цевка:Φ20mm~Φ120mm;
Квадратна цевка: Φ20mm~80mm;
Кружна цевка: Φ20mm~Φ120mm;Квадратна цевка: Φ20mm~80mm
Ласерски тип Ласерски генератор на влакна
Ласерска моќност (опционално) 500-6000 W
Систем за пренос Двоен сервиран мотор и подемен и багажник и штипки
Максимална брзина ±0,03мм/1000мм
Максимална брзина 60 м/мин
Максимална забрзана брзина 1.2G
Точност на позицијата ±0,03мм/1000мм
Прецизност на репозиција ±0,02mm/1000mm
Поддржан графички формат CAD, DXF (итн)
Напојување 380V/50Hz/60Hz
Време на испорака 25 дена
производ-опис1
производ-опис2
производ-опис3
производ-опис4
производ-опис5
производ-опис6
производ-опис7
производ-опис8
производ-опис9

Најчесто поставувани прашања

П: Како можам да ја изберам најсоодветната машина?
О: За да ви го препорачаме најсоодветниот модел на машина, само кажете ни информации подолу 1. Кој е вашиот материјал 2. Големината на материјалот 3. Дебелината на материјалот

П: Како можам брзо да ги добијам информациите и понудата за овој производ?
О: Ве молиме оставете ја вашата е-пошта, WhatsApp или wechat, и ние ќе договориме менаџерот за продажба да ве контактира што е можно поскоро.

П: Каков материјал може да сече со ласерски влакна?
О: Сите видови метал, како што се нерѓосувачки челик, јаглероден челик, благ челик, галванизиран челик, алуминиум, бакар, итн.

П: Ова е прв пат да користам ваков вид машина, дали е лесен за ракување?
О: Машината е главно контролирана од софтвер. Едноставна, не комплицирана. Пред испораката, ќе направиме едноставен прирачник за работа и видеа. Општо земено, оператор кој не е запознаен со фибер ласерската машина сè уште може добро да управува со неа.Според барања на клиентите, можеме да испратиме техничари во фабриката на клиентите за обука за машини, или клиентот да дојде во нашата фабрика за обука за машини.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи